Srazy veteránů Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

1. 10. 2016 - 1. 10. 2016
Adresa:
Lešany u Týnce nad Sázavou , 25742 Lešany
Kraj:
Středočeský kraj
Místo:
Lešany u Týnce nad Sázavou
GPS:
49.8552778N, 14.5386111E
V sobotu 1. října se ve Vojenském technickém muzeu Lešany opět uskuteční Dětský den, při kterém si mohou účastníci z řad dětí a mládeže vyzkoušet své dovednosti a znalosti v celém spektru soutěží. Lešanské muzeum otevírá své brány již v 9 hodin a 30 minut a vstup na celou akci je ZDARMA.

Hned po otevření bran Vojenského technického muzea Lešany v sobotu 1. října v 9.30 budou všem účastníkům rozdávány soutěžní listy s mapou stanovišť, programů a pravidel dětského dne. Tyto soutěžer pak na jednotlivých stanovištích budou probíhat od 9.40 až do 14.30. Není nutné se účastnit všech soutěží, stačí jen určitý limitní počet získaných bodů.

Celkem najdou návštěvníci, respektive soutěžící Dětského dne v lešanském areálu na dvě desítky soutěžních stanovišť:

- Překonávání lanové dráhy
- Hod granátem na cíl
- Skládání puzzle na čas
- Airsoftová střelnice dlouhé zbraně
- Airsoftová střelnice krátké zbraně
- Vzduchovková střelnice
- Překonávání zamořeného území s pomocí koberců
- Překonávání zamořeného území s pomocí masek
- Navigace – nalezení a dojití k cíli
- Rozborka a sborka SA vz. 58
- Vědomostní soutěž 1,2,3 (tři různá témata)
- Překážkový běh v kanadách s batohem na zádech
- Rozcvička – kliky, dřepy
- Hod granátem na přesnost
- Ozubené soukolí a motor – sestavení
- Skotská opice –překonání tzv. opičí dráhy
- Bludiště
- Přesný hod
- Veselý drát – soutěž ve zručnosti

Během Dětského dne bude připravena také statická ukázka historické bojové techniky, a to až do třetí hodiny dopoledne – ukázka bude k vidění v dolní části lešanské arény, u jejího vjezdu. Samozřejmě je možné během dne procházet všemi výstavními halami VTM Lešany, kde je vystavena těžká vojenská technika – tanky, automobily, bojové systémy, ale také raketové systémy a další zbraně.

Na ploše před arénou se také představí ve statické ukázce bojová technika Armády České republiky. K vidění bude obrněný bojový transportér Pandur a vozidla Land Rover Kajman a Iveco.

V celém areálu lešanského muzea budou vedle soutěžních stanovišť k vidění i ukázky historických zbraní, ukázky uniforem, výzbroje, výstroje, speciální výstroje, technologického vybavení, velitelských potřeb a dalších zajímavostí US ARMY, britské, československé a pruské armády, včetně možností vyzkoušení výstroje a výzbroje.

Kdo má zájem vidět těžkou vojenskou techniku v akci, ten se může mezi 14.30 až 15.00 přijít podívat na dynamické ukázky vojenské techniky v lešanské aréně.

Od 15.30 až do 16.30 pak v aréně budou probíhat jízdy v historické vojenské technice pro účastníky Dětského dne, a to na základě poukázek zakoupených za tzv. Lešanské kačky v místním obchůdku.

Závěr Dětského dne je naplánován na 17.30.

Vojenský historický ústav Praha, který hlavním pořadatelem Dětského dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany, také děkuje touto cestou partnerům, bez jejichž nasazení by nebylo možné tuto akci pořádat. Jedná se jak o Armádu České republiky, Vojenské lesy a statky ČR, s.p., společnost Posázaví o.p.s. a Motorárnu Šercl s.r.o., tak o spolek BUNKRÁK, Aktivní zálohy KVV hlavního města Prahy a další kluby vojenské historie – Gardekorps, KVPH Československo, Klub US ARMY – 4. pěší divize a Royal Regiment of Scotland.
Jste pořadatel tohoto srazu? Vyskytují se zde chybné údaje? Napište nám!
Pořadatel:
Vojenský historický ústav Praha
Kontakty:
Vojenské technické muzeum Lešany
E-mail adresy:
museum@army.cz
Telefony:
+420 973 296 161
Informace na stránkách pořadatele:
http://www.vhu.cz/sobota-1-rijna-dalsi-detsky-den-v-lesanech/

Místo konání srazu Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Sraz veteránů Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se koná dne 1. 10. 2016 , místo konání srazu je: Lešany u Týnce nad Sázavou , kraj: Středočeský kraj , akci pořádá Vojenský historický ústav Praha , kontakt na pořadatele: +420 973 296 161; museum@army.cz;