Srazy veteránů GAZ KLUB Česká republika

GAZ KLUB Česká republika

Adresa:
Mokrá Lhota 60,
25751 Bystřice
E-mail:
info@gazklub.cz
Telefon:
neuveden
WWW stránky klubu:
http://www.gazklub.cz
GAZ klub, který by sdružoval majitele a příznivce vozů GAZ, nevznikl "přes noc". Proto než bude řeč o klubu jeho cílech a náplni činnosti, rád bych pohovořil o jejich historii (a vlastně i o historii klubu, protože ty jsou velice úzce spjaté). V roce 1999 jsem při prohlížení internetu narazil na stránky o firmě GAZ (nacházejí se na serveru orox.cz, a jistě je všichni znáte). Údaje uvedené na těchto stránkách u některých typů vozů GAZ absolutně neodpovídaly skutečnosti (jelikož jsem se v té době nacházel na území RF měl jsem tyto údaje z první ruky). I když jsem na tuto skutečnost webmastera stránek několikrát upozorňoval, k opravě nedošlo. Možná kdyby tenkrát ten webmaster svou chybu napravil neměli by jste právě co číst a já mohl po nocích spát).

Nicméně právě od této chvíle začíná historie stránek www.gazklub.cz a posléze i GAZ KLUBU ČR. Určitě někteří z Vás vědí že existovalo několik verzí těchto stránek než získaly svojí současnou podobu (například jedna z prvních verzí je ještě stále na serveru mujweb.cz).

Dalším milníkem v historii stránek a klubu je listopad 2000 kdy jsme se poprvé volně nadechli na svém vlastním placeném diskovém prostoru domény gaz.cz a jeden ze spoluzakladatelů GKČR - Honza Cihlář - přišel se smělou myšlenkou : " ... což takhle založit nějakej klub majitelů, třeba elektronickej ale hlavně nějakej!" ( doslovná citace pozn. autora ). Během prvního měsíce měl "klub" ( tehdy jeho pouhá slabá elektronická podoba ) již 8 členů.

Právě osmý člen klubu - ing. Tomáš Janda (současný předseda klubu) - má hlavní zásluhu na založení klubu. Díky jeho neůnavné práci a běhání po úřadech vzniklo 27.7.2001 občanské sdružení s názvem GAZ KLUB Česká republika.

Společnými silami všech tří spoluzakladatelů se povedlo, hned v dalším měsíci - tedy srpnu 2001, uskutečnit první sraz GAZ KLUBU ČR ( viz. Akce GKČR ) a navázat spolupráci s oficiálním dealerem firmy GAZ a.s. v ČR.

Základní myšlenkou a cílem GKČR je

- sdružování majitelů a příznivců vozů značky GAZ,
- pořádání výstav vozidel a setkání majitelů,
- pomoc majitelům při údržbě a uchování těchto vozů pro budoucí generace ( k tomu by měl přispět i obsah těchto stránek .pozn. autora),
- propagace značky GAZ v ČR ( resp. zlepšení image a oprostění se od "komunistické minulosti" této značky v ČR ).

Popis převzat z oficiálních stránek GAZ klubu ČR - http://www.gazklub.cz/gazklub.php
Historické akce klubu: