Srazy veteránů Veteran Party Chvalská Tvrz

Veteran Party Chvalská Tvrz

23. 4. 2016 - 23. 4. 2016
Adresa:
Praha
Kraj:
Praha
Místo:
Praha, Horní Počernice
GPS:
50.111479N, 14.596552E
Veterán párty je již 6. ročníkem velmi krásným krokem zpět do minulosti. Do dob předválečných strojů a krásných dobových oblečení z 20. a 30. let minulého století a to vše na území Chvalské tvrze. Tato sešlost však není pouze poučnou a vzdělávací akcí, nýbrž dnem pro všechny milovníky a sběratele se stejným koníčkem a stejnou láskou ke starým automobilům a motorkám.

„Párty“ je pro všechny lidi, kteří si chtějí promluvit o svém koníčku s lidmi, co jim rozumí. Krásnou atmosféru dotváří různé vsuvky, jako vystoupení pěveckých sborů a různé soutěže. Takže akce nezaujme pouze veteránisty, ale i lidi, kteří s touto tématikou nemají nic moc společného. Každopádně jde o nádhernou propagaci Horních Počernic, která je veřejností každoročně hojně navštěvovaná. Je totiž krásně poučnou i velice inspirující jak pro mládež, tak i širokou veřejnost.

„Každým rokem se o akci dozvídá čím dál tím více lidí s láskou k veteránům, o čem vypovídá i loňská návštěvnost a letos se počítá i s návštěvou ze zahraničí.“ říká o akci organizátor a jeden z veteránistů Jan Brunner.

Tento sjezd milovníků aut je velmi důležitým zpříjemněním v životě každého sběratele. Komiksoví nadšenci mají různá expa, kde se také převlékají za své oblíbené hrdiny. Zároveň jim však nejde pouze o lidi stejné vášně, proto se mohou zájemci v autech i projet. Mohou se přijít podívat, jak se žilo na začátku toho, co se stalo naším denním chlebem. Nebo se jen projet historickým autobusem po Horních Počernicích, poslechnout si hudbu a udělat si pár fotek.

Veteránisté si zde mohou vyměňovat názory celé hodiny a povídat si o svých historkách. O tom jak se dostali k veteránismu, o tom jak si koupili své první auto i o koníčku jako takovém. 20. a 30. léta však nejsou pravidlem. Lidé, kteří nemají možnost vlastnit předválečné veterány, se mohou pochlubit i poválečnými stroji.

Akce má skvělý ohlas po všech stránkách a panu Janu Brunnerovi chodí pravidelně spokojené emaily. Veterán párty vám nabízí pohled zpět, přiučení se něčemu novému a krásné odreagování. Během akce se vyhlašuje divácká cena o nejhezčího veterána a vítězům je předáváno ocenění starosty obce.

Někteří lidé z okruhu veteránistů mají opravdu zajímavé příběhy, o kterých bychom rádi informovali v následujících vydáních.

Pokud jste tedy milovníky starých strojů a rádi byste si popovídali s někým, jako jste vy, nebo vás akce zaujala, ať už máte rádi staré stroje či nikoli, přijďte se 23. dubna podívat do areálu Chvalské tvrze. Jste srdečně zváni. Pokud byste letos návštěvu nestihli, akce probíhá každoročně poslední víkend v dubnu.
Jste pořadatel tohoto srazu? Vyskytují se zde chybné údaje? Napište nám!
Pořadatel:
Klub historických vozidel Horní Počernice
E-mail adresy:
brunner.jan@kobras.cz nebo klub@khv-pocernice.cz
Telefony:
777325310
Informace na stránkách pořadatele:
http://www.khv-pocernice.cz

Místo konání srazu Veteran Party Chvalská Tvrz

Veteran Party Chvalská Tvrz

Sraz veteránů Veteran Party Chvalská Tvrz se koná od 23. 4. 2016 do 23. 4. 2016 , místo konání srazu je: Praha, Horní Počernice , kraj: Praha , akci pořádá Klub historických vozidel Horní Počernice , kontakt na pořadatele: 777325310; brunner.jan@kobras.cz nebo klub@khv-pocernice.cz;