Srazy veteránů Retroměstečko 2016

Retroměstečko 2016

1. 10. 2016 - 2. 10. 2016
Adresa:
Zborovské náměstí , 53002 Pardubice
Kraj:
Pardubický kraj
Místo:
bývalý areál kasáren T.G.Masaryka v Pardubicích
GPS:
50.0221586N, 15.7719683E
Zveme Vás na akci s názvem RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek, která se koná 1. - 2.10.2016.

O PROJEKTU:
Projekt je zcela apolitický, cílem je připomenout technické úspěchy a dovednosti nejen českých a československých firem, produktů. Připomenout tradice a připravenost našich bezpečnostních složek v kontrastu přítomnosti a časů minulých. Zavzpomínat s přáteli a třeba se i pousmát nad věcmi, které nás provázely od dětství a strávit společně příjemný čas plný zábavy. Aktivní mezinárodní programoví účastníci: ČR, PLR, SK, GER…

PROGRAMOVÁ CHARAKTERISTIKA:
RETROMĚSTEČKO… je složeno z osmi základních programových bloků. Každý blok s vlastním obsahovým charakterem, se vzájemnou programovou návazností. V areálu RETROMĚSTEČKA probíhá centrální moderovaný program, časově se prolínající, obsahující prvky všech oblastí.
Kombinujeme statiku s dynamickými ukázkami ve vymezených arénách.

ROZSAH RETROMĚSTEČKA
Pozemní část projektu obsahuje statické i aktivní ukázky v areálu konání akce. Technika, odborný výklad, doprovodné aktivity: gastronomie, soutěže pro děti, večerní koncerty, ohňostroj... Využíváme polohy města Pardubice na řece Labi pro dynamické ukázky vybrané vojenské a záchranářské techniky. Plavením Labe v pátek zahajujeme retroměstský víkend.
Prezentace vývoje letectví subjekty z oboru, letecká archeologie, modeláři… Průlety dobových letounů.

CHARITA / NADACE / KASIČKY
Nepodléháme marketingovým trendům a nenastavujeme charitu a nadace pro vizualizaci akce. Spolupracující nadace / charita jsou aktivními články projektu, podílejí se na vlastní prezentaci a současně na programové náplni RETROMĚSTEČKA… Každý návštěvník RM má možnost vyzkoušet si bariéry našich handicapovaných spoluobčanů a následně vlastním výběrem podpořit jejich aktivní počínání.

DÍVAT SE NEBO SE SVÉZT?
Návštěvník RETROMĚSTEČKA nestráví víkend pouze pasivní prohlídkou nespočtu exponátů a atrakcí. Areál disponuje několika dynamickými arénami, kde je stále nač se dívat. Jste akčními typy? Můžete si vybrat vlastní aktivitu od soutěží v jednotlivých sekcích RETROMĚSTEČKA…až po možnost stát se součástí těžké vojenské či záchranářské techniky formou pasažéra nebo i… Záleží jen na Vás.

ZÁKLADNÍ PROGRAMOVÝ BLOK (ČSLA)
Základním pilířem RETROMĚSTEČKA… je vojenská technika bývalé Československé armády a vybavení tehdejší východní aliance. Logickým rozšířením o současnou branněbezpečnostní techniku vznikl pro návštěvníky zajímavý kontrast. Vše je doprovázeno odborným výkladem majitelů a obsluhy s možností bezprostředního kontaktu. Každý ročník RM je rozšiřován a originálně obměňován obsahově.

PROGRAMOVÝ BLOK 2 (Celostátní setkání hasičů)
Sbory dobrovolných hasičů: různorodá technika od historie po nové typy ve vozovém parku.
Profesionální Hasičské záchranné sbory . RETROMĚSTEČKO… s podporou Záchranného útvaru Ministerstva vnitra ČR. Výstava techniky, vybavení, výstroje. Ukázky zásahů ve vyhrazené hasičské aréně.

PROGRAMOVÝ BLOK 3 (IZS)
Tématickécelky projektu RM na sebe úzce navazují. Hasiči + záchranáři + policie = IZS
(integrovaný záchranný systém). U nás najdete všechny složky v programu včetně vodní záchranné služby, která aktivně dozoruje naše plavení Labe při RM. Kynologové s odborně cvičenými psy pro různé složky: celní správa, cizinecká policie, Canesterapie, příprava psů pro nevidomé…

PROGRAMOVÝ BLOK 4 (Policie a Armáda ČR)
Atraktivním prvkem RM je účast bezpečnostních složek státu s profesionály v oboru:
POLICIE ČR, CELNÍ SPRÁVA ČR, CIZINECKÁ POLICIE, MĚSTSKÁ POLICIE, VĚZEŇSKÁ SLUŽBA ČR, PYROTECHNIK, ODSTŘELOVAČ, ZÁCHRANNÝ ÚTVAR, ARMÁDA ČR, AKTIVNÍ ZÁLOHY AČR a další… Vše podpořeno technikou a názorným výkladem.

PROGRAMOVÝ BLOK 5 (Praga V3S)
Unikátní československý nákladní automobilový speciál Praga V3S. RETROMĚSTEČKO je zakladatelem celostátního srazu se zahraniční účastí. Armádní i civilní verze s různými nástavbami v sériové výrobě nebo autentickými úpravami. Od RM 2014 rozšířeno o typ Praga S5. V plánu je rozšířit RM o setkání typu Škoda 1203 a dalších „legend“.

PROGRAMOVÝ BLOK 6 (Průmysl)
Československý průmysl, zejména v první polovině dvacátého století, měl ve světě prestiž a vážnost téměř ve všech svých odvětvích. Nešizené materiály a někdy až umělecké zpracování s citem pro tvar byly originálním znakem naší výroby. Automobilový průmysl byl tahounem a určitě si všichni rádi projdeme stanoviště sběratelů těchto krásných strojů, kterými je RETROMĚSTEČKO… zaplněno.

PROGRAMOVÝ BLOK 7 (Letadla)
RETROMĚSTEČKO obsahuje dovednosti leteckého oboru zastoupením firem a prezentací leteckých škol. Rozborky a sborkyleteckých motorů a komponentů, letecká archeologie, historická témata, prodej suvenýrů… Prezentace leteckých modelářů s ukázkami v dynamické aréně. RETROMĚSTEČKO… má i svou letku: aktuální průlety, sólo i skupinově, dobových letounů.

Třeba i RETROKEMPOVÁNÍ…
Myslíme na celou rodinu tématickým hřištěm. Zábavní centrum plné soutěží a atrakcí, kde se každý zabaví dle svého gusta. Elektronické i kuličkové střelnice, skákadla, hry… Co si opět zakempovat ve starých „Áčkách“, přivěsechs obědem ve stylových ešusích? Restaurace s výběrem pro každého. Ochutnejte i z dobových polních kuchyní nebo třeba také býka přímo z grilu.

X-LAND
Pamatujete si hračky svého dětství?. Chcete být chvíli skutečným policistou, hasičem, záchranářem? Staňte se tankistou a vyzkoušejte si jízdní dovednosti v MINITANKu, jehož řízení kopíruje skutečný tank. Jaké to bylo jezdit v autoškole bez posilovačů nebo sedět na místě instruktora? Spoustu dalších vzpomínek a možností.

Místa, ze kterých se neodtrhnete.
Na čas složit či rozebrat zbraň, jak se chová odstřelovač, rozluštit detektivní záhadu, Dokázat uhasit požár, vidět jako nevidomí, pomazlit se s mazlícím psem, být řidičem autoveteránunebo dobového amerického fára, zavojákovatsi v obrněném transportéru…
Nuda? V RETROMĚSTEČKU… na ni nezbívámísto.

BOJOVKA s Retráčkem
Centrální soutěž, která Vás provede celým RETROMĚSTEČKEM… Najdi s pomocí našeho maskota Retráčkavšechna stanoviště a získaná razítka proměň za dobroty a suvenýry v našem Retroobchodě. Vyplněnou herní kartu odevzdej pro slosování o zajímavé a adrenalinové výhry. A nemusíte spěchat, velká hra není časově omezena, máte na ni celý den, klidně i celý víkend.

Nezapomínat
RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek… Snažíme se být i osvětou, lidské dějiny jsou plné zvratů. RM je 3D připomínkou a dějepisem. Nahrazujeme učebnice a teorii, u nás si lze na historii sáhnout…

Text o akci převzat z oficiálního letáku akce RETROMĚSTEČKO 2016.
Jste pořadatel tohoto srazu? Vyskytují se zde chybné údaje? Napište nám!
Kontakty:
RETROMĚSTEČKO, s.r.o.
E-mail adresy:
toman.mt@seznam.cz nebo adrec@seznam.cz nebo sdh.rosice@seznam.cz
Telefony:
+420 603 209 530 nebo +420 724 546 559 nebo +420 724 040 838
Informace na stránkách pořadatele:
http://www.retromestecko.cz/

Místo konání srazu Retroměstečko 2016

Retroměstečko 2016

Sraz veteránů Retroměstečko 2016 se koná od 1. 10. 2016 do 2. 10. 2016 , místo konání srazu je: bývalý areál kasáren T.G.Masaryka v Pardubicích , kraj: Pardubický kraj , kontakt na pořadatele: +420 603 209 530 nebo +420 724 546 559 nebo +420 724 040 838; toman.mt@seznam.cz nebo adrec@seznam.cz nebo sdh.rosice@seznam.cz;