Srazy veteránů Den pevnostních muzeí - Pevnostní areál Slavonice

Den pevnostních muzeí - Pevnostní areál Slavonice

18. 6. 2016 - 18. 6. 2016
Adresa:
37881 Slavonice
Kraj:
Jihočeský kraj
Místo:
Pevnostní areál Slavonice
GPS:
49.0043289N, 15.3254069E
Areál zahrnuje několik lehkých objektů vz. 37 rekonstruovaných do podoby z roku 1938 a do období poválečné reaktivace prvorepublikového opevnění. Muzeum 20. století se zaměřuje na 30. až 80. léta 20. století a prezentuje výzbroj a výstroj československé armády, život v pohraničí na konci 1. republiky a v době poválečné v období studené války.

Přístup: Ze Slavonic směrem na Stálkov nebo Staré město pod Landštejnem, po cca 2 km od Slavonic odbočit na spojnici těchto dvou silnic. V blízkosti objektu č. 1052 nutno zaparkovat a pokračovat dále polní cestou k areálu podle směrovek po značené cestě.
Muzeum se nachází v přízemí barokní sýpky ve Slavonicích v Žižkově ulici č.4.

Den pevnostních muzeí je jednodenní společná akce provozovatelů pevnostních objektů na jižní Moravě. Zapojení provozovatelé objektů československého opevnění zpřístupní v sobotu 18. června 2016 v době od 10.00 do 16.00 svá muzea a expozice.

Zájemci o vojenskou historii a československé opevnění mají jedinečnou možnost během jediného dne poznat různé typy opevnění i porovnat vybavení těchto objektů. Některé jsou státními muzei, ale převážná část se nachází v péči dobrovolníků z klubů vojenské historie. Na tento den si někteří provozovatelé muzeí připravili doprovodný program, který zatraktivní samotné prohlídky pevnostních objektů.
Jste pořadatel tohoto srazu? Vyskytují se zde chybné údaje? Napište nám!
Kontakty:
Pevnostní areál Slavonice
Informace na stránkách pořadatele:
http://www.slavonicebunkry.eu

Místo konání srazu Den pevnostních muzeí - Pevnostní areál Slavonice

Den pevnostních muzeí - Pevnostní areál Slavonice

Sraz veteránů Den pevnostních muzeí - Pevnostní areál Slavonice se koná dne 18. 6. 2016 , místo konání srazu je: Pevnostní areál Slavonice , kraj: Jihočeský kraj , kontakt na pořadatele: