Srazy veteránů Den pevnostních muzeí - Muzeum lehkého opevnění na Pohansku

Den pevnostních muzeí - Muzeum lehkého opevnění na Pohansku

18. 6. 2016 - 18. 6. 2016
Adresa:
69002 Břeclav
Kraj:
Jihomoravský kraj
Místo:
Muzeum lehkého opevnění na Pohansku
GPS:
48.7276547N, 16.8930406E
Objekt lehkého opevnění vz. 37 z let 1936–1938 je opatřen dobovým maskovacím nátěrem a interiér je vybaven a vystrojen dle plánů z roku 1938. V blízkosti se nachází zrekonstruovaná závora zvláštního zařízení Ippen.

Přístup: Z centra Břeclavi silnicí č. II/425 směrem na Lanžhot. U nákladní brány Gumotex, a.s., odbočit vpravo u orientační tabule na Pohansko. U podjezdu železniční tratě je nutno zanechat vozidlo (přírodní rezervace Obora Soutok) a poté pěšky asi 2 km po zelené značce.

Den pevnostních muzeí je jednodenní společná akce provozovatelů pevnostních objektů na jižní Moravě. Zapojení provozovatelé objektů československého opevnění zpřístupní v sobotu 18. června 2016 v době od 10.00 do 16.00 svá muzea a expozice.

Zájemci o vojenskou historii a československé opevnění mají jedinečnou možnost během jediného dne poznat různé typy opevnění i porovnat vybavení těchto objektů. Některé jsou státními muzei, ale převážná část se nachází v péči dobrovolníků z klubů vojenské historie. Na tento den si někteří provozovatelé muzeí připravili doprovodný program, který zatraktivní samotné prohlídky pevnostních objektů.
Jste pořadatel tohoto srazu? Vyskytují se zde chybné údaje? Napište nám!
Pořadatel:
Klub vojenské historie Břeclav
Kontakty:
Muzeum lehkého opevnění na Pohansku
E-mail adresy:
info@kvh-breclav.cz
Informace na stránkách pořadatele:
http://www.kvh-breclav.cz

Místo konání srazu Den pevnostních muzeí - Muzeum lehkého opevnění na Pohansku

Den pevnostních muzeí - Muzeum lehkého opevnění na Pohansku

Sraz veteránů Den pevnostních muzeí - Muzeum lehkého opevnění na Pohansku se koná dne 18. 6. 2016 , místo konání srazu je: Muzeum lehkého opevnění na Pohansku , kraj: Jihomoravský kraj , akci pořádá Klub vojenské historie Břeclav , kontakt na pořadatele: info@kvh-breclav.cz;