Srazy veteránů Wartburg veterán klub ČR z.s.

Wartburg veterán klub ČR z.s.

Adresa:
Jungmanovo náměstí 445/19,
28401 Kutná Hora
E-mail:
arysmaja@seznam.cz
Telefon:
606 626 667
WWW stránky klubu:
http://www.wartburg-klub.cz
Wartburg veterán klub je dobrovolný a nezávislý spolek fyzických osob, majitelů a příznivců osobních a užitkových vozidel značek Wartburg, Barkas a dalších značek koncernu IFA vyráběných v bývalé NDR.
Wartburg veterán klub ČR z.s. (WVK ČR, z.s.) byl založen jako klub pro zájemce z řad majitelů a fanoušků osobních automobilů značek Wartburg a IFA.

Automobily Wartburg a samozřejmě i IFA už dospěly do věku, kdy jich naprostá většina je regulérními autoveterány. Zkušenost mnohých z nás je však taková, že o vozy Wartburg není v mnoha veterán klubech zájem.

Ač jsou stářím i svojí kvalitou srovnatelné s klubovými vozy stávajících členů, není často majitelům vozů Wartburg umožněno stát se členy veterán klubu a provést testaci historického vozidla podle pravidel FIVA.

Wartburg veterán klub je od ledna 2014 začleněn ve sdružení klubů historických vozidel VCC ČR. A nadále si proto klade za cíl budovat dostatečné zázemí jako samostatný veterán klub.

Podrobnosti o cílech a plánech naleznete na stránce věnované programu klubu.

Náš plán na získání oprávnění provádět veteránské testace vozů Wartburg a IFA směřuje k tomu, abychom zvýšili úroveň autoveteránů těchto značek a napomohli k jejich zviditelnění mezi ostatními autoveterány.
Historické akce klubu: