Srazy veteránů Klubu vojenské historie Československé lidové armády

Klubu vojenské historie Československé lidové armády

Adresa:
,
E-mail:
kvh@csla.cz
Telefon:
neuveden
WWW stránky klubu:
http://kvh.csla.cz
Hlavním zaměřením KVH ČSLA, jak již z názvu vyplývá, je vojenská historie Československé lidové armády. Tu se snažíme prezentovat především na internetových stránkách věnovaných této armádě na adrese www.csla.cz a na diskusním fóru, které naleznete na adrese forum.csla.cz. V tomto směru s námi spolupracuje řada odborníků, bývalých vojáků z povolání a dalších zájemců. I když práce na tomto projektu ještě zdaleka není u konce, byl web CSLA.cz v srpnu 2009 vybrán Národní knihovnou České republiky jako součást českého kulturního dědictví.

KVH ČSLA se věnuje sběratelské činnosti a podporuje ji. V polovině roku 2012 nám byly vedením města Kolín poskytnuty prostory pro vybudování muzea, kde chceme veřejnosti zpřístupnit širokou řadu zajímavých exponátů a ucelených sbírek výstroje a výzbroje, kterou jsme shromáždili za dobu své existence. Více informací najdete na http://muzeum.csla.cz.

Účastníme se veřejných ukázek ČSLA na military akcích a během roku pořádáme řadu klubových cvičení zaměřených na ČSLA 70-80 let. Fotografie a videa z těchto cvičení nalezente v rubrice Akce KVH ČSLA.

V rámci klubu se věnujeme i dalším zájmovým činnostem - např. modelářství, sportovní střelbě z armádních zbraní atd.

V neposlední řadě se věnujeme i práci s dětmi a mládeží. Při různých událostech pořádáme dětské střelnice a soutěže, ale i tématické výstavky a besedy v dětských domovech a letních táborech, účastníme se i akcí pro postižené děti.

Podílíme se na údržbě a obnově pomníků a aktivně jsme se zapojili i do pomoci povodněmi postiženým v létě 2010.

Text převzat ze stránek: http://kvh.csla.cz/okvhcsla.htm